1.5SMCJ43
Diotec Semiconductor
型号:
1.5SMCJ43
封装:
DO-214AB (SMC)
描述:
TVS DIODE 43VWM 76.7VC SMC
用户指南
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 19.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series -
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 76.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V