1.5SMCJ48CA-AQ
Diotec Semiconductor
型号:
1.5SMCJ48CA-AQ
封装:
SMC/DO-214AB
描述:
TVSDIODE,SMC,48V,1500W,BI
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 19.4A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 53.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC/DO-214AB
Series -
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V