1.5SMCJ58C
Diotec Semiconductor
型号:
1.5SMCJ58C
封装:
SMC/DO-214AB
描述:
TVSDIODE,SMC,58V,1500W,BI
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 14.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC/DO-214AB
Series -
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V