1.5SMCJ85
Diotec Semiconductor
型号:
1.5SMCJ85
封装:
DO-214AB (SMC)
描述:
TVS DIODE 85VWM 151VC SMC/DO214
用户指南
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.9A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 94.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series -
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 151V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 85V