160-104FS
API Delevan Inc.
型号:
160-104FS
描述:
FIXED IND 100UH 90MA 16 MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 47 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm)
Tolerance ±1%
Current Rating (Amps) 90 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 16mOhm Max
Series 160
Inductance 100 µH
Type -
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 7.6MHz