160222K1000C-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
160222K1000C-F
描述:
CAP FILM 2200PF 10% 1KVDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series 160
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 2200 pF