160225J63G-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
160225J63G-F
描述:
CAP FILM 2.2UF 5% 63VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.532" (13.50mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series 160
Voltage Rating - DC 63V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 40V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 2.2 µF