TE Connectivity AMP Connectors
型号:
160252-2
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN RING CIRC 15-20AWG CRIMP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.2185
$0.2185
10
$0.1862
$1.862
25
$0.1653
$4.1325
50
$0.15447
$7.7235
100
$0.143355
$14.3355
250
$0.126844
$31.711
500
$0.121334
$60.667
1000
$0.099275
$99.275
2500
$0.091
$227.5
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Non-Insulated |
| Width - Outer Edges | 0.244" (6.20mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Circular |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 15-20 AWG |
| Stud/Tab Size | - |
| Thickness | 0.024" (0.61mm) |
| Series | - |
| Length - Overall | 0.488" (12.40mm) |
| Insulation Diameter | 0.098" ~ 0.134" (2.50mm ~ 3.40mm) |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | - |
| Material - Insulation | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 160252 |