Rubycon
型号:
160MXG1500MEFCSN30X35
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 1500UF 20% 160V SNAP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$7.733
$7.733
10
$6.87515
$68.7515
50
$6.0154
$300.77
100
$5.499835
$549.9835
500
$4.72644
$2363.22
1000
$4.382692
$4382.692
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.457" (37.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 160 V |
| Size / Dimension | 1.181" Dia (30.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 2.5 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | MXG |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.75 A @ 10 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 1500 µF |
| Package | Bulk |