首页 / 铝电解电容器 / 160YXF12KEFCT78X11.5
minImg
160YXF12KEFCT78X11.5
Rubycon
型号:
160YXF12KEFCT78X11.5
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 12UF 10% 160V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 160 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series YXF
Package / Case Radial, Can
Mfr Rubycon
Capacitance 12 µF