1641-391H
API Delevan Inc.
型号:
1641-391H
描述:
FIXED IND 390NH 680MA 180MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 680mA
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 44 @ 25MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 680 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 180mOhm Max
Series 1641
Inductance 390 nH
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 250MHz