1641-682J
API Delevan Inc.
型号:
1641-682J
描述:
FIXED IND 6.8UH 285MA 1.02OHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 285mA
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 50 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 285 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.02Ohm Max
Series 1641
Inductance 6.8 µH
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 55MHz