1641-824J
API Delevan Inc.
型号:
1641-824J
描述:
FIXED IND 820UH 80MA 13 OHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 45mA
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 60 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 80 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 13Ohm Max
Series 1641
Inductance 820 µH
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 4.2MHz