Panasonic Electronic Components
型号:
16SEPC100MW
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V T/H
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.0735
$1.0735
10
$0.84645
$8.4645
50
$0.73359
$36.6795
100
$0.634885
$63.4885
500
$0.479712
$239.856
1000
$0.423272
$423.272
2500
$0.395048
$987.62
5000
$0.38094
$1904.7
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.354" (9.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.098" (2.50mm) |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 234 mA @ 120 Hz |
| Size / Dimension | 0.248" Dia (6.30mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 10mOhm |
| Lifetime @ Temp. | 5000 Hrs @ 105°C |
| Series | OS-CON™, SEPC |
| Type | Polymer |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 4.68 A @ 100 kHz |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 100 µF |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 16SEPC |