Panasonic Electronic Components
型号:
16SEPC150MD
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM POLY 150UF 20% 16V T/H
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.2255
$1.2255
10
$0.96805
$9.6805
50
$0.83904
$41.952
100
$0.72618
$72.618
500
$0.548663
$274.3315
1000
$0.48411
$484.11
2500
$0.451839
$1129.5975
5000
$0.435698
$2178.49
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.276" (7.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.138" (3.50mm) |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 161 mA @ 120 Hz |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 22mOhm |
| Lifetime @ Temp. | 5000 Hrs @ 105°C |
| Series | OS-CON™, SEPC |
| Type | Polymer |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.22 A @ 100 kHz |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 150 µF |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 16SEPC |