16SVPS22M
Panasonic Electronic Components
型号:
16SVPS22M
描述:
CAP ALUM POLY 22UF 20% 16V SMD
库存 : 2085
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 53 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 90mOhm
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Series OS-CON™, SVPS
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.06 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 22 µF