16VT210ULU
Littelfuse Inc.
型号:
16VT210ULU
描述:
PTC RESET FUSE 16V 2.1A STRAP
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 16V
Current - Hold (Ih) (Max) 2.1 A
Height - Seated (Max) -
Approval Agency cURus, TUV
Lead Spacing -
Current - Max 100 A
Size / Dimension 2.795" L x 0.201" W (71.00mm x 5.10mm)
Mounting Type User Defined
Product Status Obsolete
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 65 mOhms
Series POLY-FUSE®, VT
Type Polymeric
Thickness (Max) 0.032" (0.80mm)
Package / Case Strap
Resistance - Initial (Ri) (Min) 18 mOhms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 4.7 A