16ZA100M6.3X11
Rubycon
型号:
16ZA100M6.3X11
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 254.6 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series ZA
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 670 mA @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 100 µF
Package Bulk
Impedance 78 mOhms