Rubycon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.805
$1.805
10
$1.4592
$14.592
50
$1.27319
$63.6595
100
$1.114065
$111.4065
500
$0.848825
$424.4125
1000
$0.74272
$742.72
2500
$0.716186
$1790.465
5000
$0.689662
$3448.31
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.063" (27.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 2.667 A @ 120 Hz |
| Size / Dimension | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 10000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | ZLJ |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.81 A @ 100 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 4700 µF |
| Package | Bulk |
| Impedance | 17 mOhms |