Rubycon
型号:
16ZLQ2700MEFC12.5X20
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.026
$1.026
10
$0.80845
$8.0845
50
$0.70091
$35.0455
100
$0.606575
$60.6575
500
$0.45828
$229.14
1000
$0.404368
$404.368
2500
$0.377406
$943.515
5000
$0.363926
$1819.63
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.866" (22.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.883 A @ 120 Hz |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 6000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | ZLQ |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.69 A @ 100 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 2700 µF |
| Package | Bulk |
| Impedance | 16 mOhms |