170105J160JE
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
170105J160JE
描述:
CAP FILM 1UF 5% 160VDC AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing -
Size / Dimension 0.413" Dia x 1.102" L (10.50mm x 28.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 26 mOhms
Series 170
Voltage Rating - DC 160V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 90V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1 µF