TE Connectivity AMP Connectors
型号:
170331-1
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN QC RCPT 16-20AWG 0.187
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.19
$0.19
10
$0.1653
$1.653
25
$0.16492
$4.123
50
$0.16302
$8.151
100
$0.150575
$15.0575
250
$0.123766
$30.9415
500
$0.116907
$58.4535
1000
$0.108652
$108.652
2500
$0.105212
$263.03
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.187" (4.75mm) |
| Tab Length | 0.236" (6.00mm) |
| Tab Thickness | 0.020" (0.51mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 16-20 AWG |
| Series | Mark II |
| Length - Overall | 0.850" (21.59mm) |
| Insulation Diameter | 0.075" ~ 0.134" (1.91mm ~ 3.40mm) |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 170331 |