170393K630HC
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
170393K630HC
描述:
CAP FILM 0.039UF 630VDC AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing -
Size / Dimension 0.374" Dia x 0.807" L (9.50mm x 20.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series 170
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.039 µF