TE Connectivity AMP Connectors
型号:
170647-2
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN RING CIRC 14-16AWG M5 CRIMP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.418
$0.418
10
$0.3781
$3.781
25
$0.3762
$9.405
50
$0.36822
$18.411
100
$0.31483
$31.483
250
$0.283328
$70.832
500
$0.267577
$133.7885
1000
$0.234517
$234.517
2500
$0.23295
$582.375
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Insulated |
| Width - Outer Edges | 0.343" (8.71mm) |
| Color | Natural |
| Terminal Type | Circular |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 14-16 AWG |
| Stud/Tab Size | M5 Stud |
| Thickness | 0.047" (1.19mm) |
| Series | Plasti-Grip |
| Length - Overall | 0.996" (25.30mm) |
| Insulation Diameter | 0.252" (6.40mm) |
| Contact Material | Copper |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | Heavy Duty, Serrated Termination |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 170647 |