172102H243-11
Amphenol RF
型号:
172102H243-11
品牌:
Amphenol RF
描述:
CONN N PLUG STR 50 OHM CRIMP
库存 : 36
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Center Contact Plating Gold
Dielectric Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Center Contact Material Brass
Ingress Protection Weatherproof
Mating Cycles 500
Voltage Rating 1500 V
Product Status Active
Includes 3 pcs - 1 Connector, 1 Contact, 1 Ferrule
Number of Ports 1
Connector Type Plug, Male Pin
Mfr Amphenol RF
Features -
Operating Temperature -65°C ~ 165°C
Insertion Loss 0.15dB
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Threaded
Mounting Feature -
Series -
Cable Group Belden 9913, 9914, LMR-400
Body Material Brass
Connector Style N Type
Housing Color Silver
Shield Termination Crimp
Package Bulk
Body Finish White Bronze
Impedance 50Ohm
Contact Termination Crimp
Frequency - Max 11 GHz