NMB Technologies Corporation
型号:
17250VA-24R-EA-00
封装:
-
批次:
-
描述:
FAN AXIAL 172.7X50.8MM 24VDC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$67.621
$67.621
10
$61.1819
$611.819
25
$57.15656
$1428.914
50
$56.35134
$2817.567
100
$51.923865
$5192.3865
250
$51.521312
$12880.328
请发送询价,我们将立即回复。

| Air Flow | 346.1 CFM (9.69m³/min) |
| Noise | 62.0dB |
| Ingress Protection | - |
| Current Rating (Amps) | 1.80A |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Voltage Range | 18 ~ 26.4VDC |
| Product Status | Active |
| RPM | 4600 RPM |
| Mfr | NMB Technologies Corporation |
| Material - Frame | Aluminum |
| Features | Auto Restart |
| Width | 50.80mm |
| Operating Temperature | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Static Pressure | 1.250 in H2O (312.0 Pa) |
| Bearing Type | Ball |
| Approval Agency | - |
| Termination | 2 Wire Leads |
| Size / Dimension | Round - 172.7mm Dia |
| Weight | - |
| Lifetime @ Temp. | 100000 Hrs @ 25°C |
| Series | 17250VA |
| Material - Blade | Plastic |
| Power (Watts) | 43.2 W |
| Package | Bulk |