TE Connectivity AMP Connectors
型号:
173725-1
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN QC RCPT 14-20AWG 0.187
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.209
$0.209
10
$0.17385
$1.7385
25
$0.16112
$4.028
50
$0.15295
$7.6475
100
$0.144685
$14.4685
250
$0.134672
$33.668
500
$0.12692
$63.46
1000
$0.12026
$120.26
2500
$0.111397
$278.4925
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.187" (4.75mm) |
| Tab Length | 0.287" (7.30mm) |
| Tab Thickness | 0.020" (0.51mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 14-20 AWG |
| Series | Positive Lock EX |
| Length - Overall | 0.677" (17.20mm) |
| Insulation Diameter | 0.075" ~ 0.173" (1.91mm ~ 4.39mm) |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 173725 |