首页 / 钽电容器 / 173D106X0050YW
minImg
173D106X0050YW
Vishay Sprague
型号:
173D106X0050YW
描述:
CAP TANT 10UF 20% 50V AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code Y
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TANTALEX®, 173D
Type Molded
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 10 µF