首页 / 钽电容器 / 173D566X9006XWE3
minImg
173D566X9006XWE3
Vishay Sprague
型号:
173D566X9006XWE3
描述:
CAP TANT 56UF 10% 6V AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code X
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6 V
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TANTALEX®, 173D
Type Molded
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 56 µF