174-E25-111R241
NorComp Inc.
型号:
174-E25-111R241
品牌:
NorComp Inc.
描述:
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
用户指南
Dielectric Material Polyamide (PA6T), Nylon 6T
Shell Material, Finish Steel, Yellow Chromate Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.370" (9.40mm)
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr NorComp Inc.
Contact Material Brass
Features Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Operating Temperature -50°C ~ 100°C