175-270-JBW
RCD Components
型号:
175-270-JBW
封装:
Axial
描述:
RES 27 OHM 5% 10W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient 20ppm/°C
Size / Dimension 0.350" Dia x 1.720" L (8.89mm x 43.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 27 Ohms
Series 100
Power (Watts) 10W