TE Connectivity AMP Connectors
型号:
175057-1
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN QC RCPT 12-18AWG 0.250
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.3515
$0.3515
10
$0.30115
$3.0115
25
$0.26524
$6.631
50
$0.24377
$12.1885
100
$0.234175
$23.4175
250
$0.210292
$52.573
500
$0.200735
$100.3675
1000
$0.167276
$167.276
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | 0.307" (7.80mm) |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Angled - 90°, Flag |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 12-18 AWG |
| Series | Positive Lock EX |
| Length - Overall | - |
| Insulation Diameter | 0.110" ~ 0.161" (2.79mm ~ 4.09mm) |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 175057 |