TE Connectivity AMP Connectors
型号:
1776296-5
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN TERM STRIP 5CIRC 0.394"
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.0685
$3.0685
10
$2.736
$27.36
25
$2.72194
$68.0485
50
$2.6942
$134.71
100
$2.428865
$242.8865
250
$2.414938
$603.7345
500
$2.233469
$1116.7345
1000
$1.996168
$1996.168
5000
$1.730938
$8654.69
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -35°C ~ 100°C |
| Number of Rows | 2 |
| Barrier Type | Enclosed |
| Voltage Rating | 250V |
| Top Termination | Screws |
| Color | Natural |
| Current Rating (Amps) | 30A |
| Terminal Screw Material | Steel |
| Material Flammability Rating | UL94 V-2 |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 10-24 AWG |
| Bottom Termination | Closed |
| Series | TSB500, Buchanan |
| Terminal Screw Finish | Zinc, Non-Hexavalent Chromate |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.394" (10.00mm) |
| Features | - |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Number of Circuits | 5 |
| Package | Bulk |
| Terminal Block Type | Eurostyle Terminal Strip |
| Number of Wire Entries | 10 |
| Base Product Number | 1776296 |