Phoenix Contact
型号:
1786103
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5.08MM
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$19.4655
$19.4655
10
$18.9392
$189.392
50
$17.70021
$885.0105
100
$16.28414
$1628.414
250
$15.045188
$3761.297
500
$14.381404
$7190.702
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation Height | 0.748" (19.00mm) |
| Contact Tail Length | 0.142" (3.60mm) |
| Ingress Protection | - |
| Housing Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Header Orientation | Vertical |
| Product Status | Active |
| Contact Mating Finish | Tin |
| Number of Levels | 1 |
| Current - UL | 10 A |
| Screw Size | - |
| Mfr | Phoenix Contact |
| Plug Wire Entry | - |
| Contact Material | - |
| Features | Retention Latches |
| Wire Gauge or Range - mm² | - |
| Voltage - IEC | 630 V |
| Wire Gauge or Range - AWG | - |
| Operating Temperature | - |
| Number of Positions | 18 |
| Positions Per Level | 18 |
| Torque - Screw | - |
| Termination Style | Solder |
| Color | Green |
| Wire Strip Length | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current - IEC | 12A |
| Series | COMBICON ICV |
| Type | Header, Female Sockets |
| Voltage - UL | 300 V |
| Pitch | 0.200" (5.08mm) |
| Package | Bulk |