TE Connectivity AMP Connectors
型号:
179975-1
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN QC RCPT 10-15AWG 0.250
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.228
$0.228
10
$0.18905
$1.8905
25
$0.16834
$4.2085
50
$0.15694
$7.847
100
$0.14573
$14.573
250
$0.128934
$32.2335
500
$0.12331
$61.655
1000
$0.1009
$100.9
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | 0.248" (6.30mm) |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 10-15 AWG |
| Series | Positive Lock EX |
| Length - Overall | 0.835" (21.20mm) |
| Insulation Diameter | 0.118" ~ 0.169" (3.00mm ~ 4.29mm) |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 179975 |