18085C153JAT2A
KYOCERA AVX
型号:
18085C153JAT2A
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 0.015UF 50V X7R 1808
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series -
Thickness (Max) -
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.015 µF