1808AA470KATME
KYOCERA AVX
型号:
1808AA470KATME
描述:
CAP CER 47PF 1KV NP0 1808
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Series -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 pF