1808B272K102CT
Walsin Technology Corporation
型号:
1808B272K102CT
描述:
CAP CER 2700PF 1KV X7R 1808
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Series -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 2700 pF