首页 / 陶瓷电容器 / 1812AA101JAT1A\SB
minImg
1812AA101JAT1A\SB
KYOCERA AVX
型号:
1812AA101JAT1A\SB
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 100PF 1KV NP0 1812
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 100 pF