1812GA470KAT1A
KYOCERA AVX
型号:
1812GA470KAT1A
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 47PF 2KV C0G/NP0 1812
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 pF