首页 / 陶瓷电容器 / 1812HC122MAT1A\SB
minImg
1812HC122MAT1A\SB
KYOCERA AVX
型号:
1812HC122MAT1A\SB
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 1200PF 3KV X7R 1812
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1200 pF