1812R-270J
API Delevan Inc.
型号:
1812R-270J
描述:
FIXED IND 27NH 1A 150 MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 40 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.190" (4.83mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Series 1812R
Inductance 27 nH
Type -
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 1GHz