Phoenix Contact
型号:
1825129
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
TERM BLOCK HDR 2POS 90DEG 5.08MM
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.9235
$3.9235
10
$3.81425
$38.1425
50
$3.5644
$178.22
100
$3.27921
$327.921
250
$3.029702
$757.4255
500
$2.896075
$1448.0375
2500
$2.77875
$6946.875
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation Height | 0.402" (10.20mm) |
| Contact Tail Length | 0.138" (3.50mm) |
| Ingress Protection | - |
| Housing Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Header Orientation | 90°, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Contact Mating Finish | Tin |
| Number of Levels | 1 |
| Current - UL | 10 A |
| Screw Size | - |
| Mfr | Phoenix Contact |
| Plug Wire Entry | - |
| Contact Material | - |
| Features | Mating and Mounting Flange, Retention Latches |
| Wire Gauge or Range - mm² | - |
| Voltage - IEC | 630 V |
| Wire Gauge or Range - AWG | - |
| Operating Temperature | - |
| Number of Positions | 2 |
| Positions Per Level | 2 |
| Torque - Screw | - |
| Termination Style | Solder |
| Color | Green |
| Wire Strip Length | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current - IEC | 12A |
| Series | COMBICON IC |
| Type | Header, Female Sockets |
| Voltage - UL | 300 V |
| Pitch | 0.200" (5.08mm) |
| Package | Bulk |