1825AC103KATRE
KYOCERA AVX
型号:
1825AC103KATRE
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1825
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.100" (2.54mm)
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF