首页 / 陶瓷电容器 / 1825SC102KAT1A\SB
minImg
1825SC102KAT1A\SB
KYOCERA AVX
型号:
1825SC102KAT1A\SB
描述:
CAP CER 1000PF 1.5KV X7R 1825
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Series -
Thickness (Max) 0.100" (2.54mm)
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1000 pF