183-037-213R541
NorComp Inc.
型号:
183-037-213R541
品牌:
NorComp Inc.
描述:
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SLDR
库存 : 165
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Dielectric Material Polyamide (PA9T), Nylon 9T
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.590" (14.99mm)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr NorComp Inc.
Contact Material Brass
Features Board Lock
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C