184104J63RAB-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
184104J63RAB-F
描述:
CAP FILM 0.1UF 5% 63VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Size / Dimension 0.413" L x 0.138" W (10.50mm x 3.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series 184
Voltage Rating - DC 63V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 40V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.1 µF