185105J63RGB-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
185105J63RGB-F
描述:
CAP FILM 1UF 5% 63VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series 185
Voltage Rating - DC 63V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 40V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1 µF