首页 / 胶带 / 1.875-5-RP45
minImg
1.875-5-RP45
3M (TC)
型号:
1.875-5-RP45
品牌:
3M (TC)
描述:
TAPE DBL COATED GRY 1 7/8"X 5YDS
用户指南
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Usage -
Thickness - Adhesive -
Color Gray
Backing, Carrier Acrylic Foam
Product Status Obsolete
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0450" (45.0 mils, 1.143mm)
Series VHB™ RP45
Length 15' (4.6m) 5 yds
Shelf Life Start Date of Shipment
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 200°F (93°C) Max
Package Bulk
Shelf Life 24 Months
Tape Type Double Coated, Double Sided
Adhesive Acrylic
Width 1.88" (47.63mm) 1 7/8"