187LBB350M2CD
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
187LBB350M2CD
描述:
CAP ALUM 180UF 20% 350V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 350 V
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.14 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.38155Ohm @ 120Hz
Series LBB
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.6758 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 180 µF